BIEG WILKA NA BOISKU CZWÓRKI

16.04.2024

Międzynarodowy Uliczny Bieg Wilka w ub. roku swoje miejsce znalazł na boisku lekkoatletycznym Szkoły Podstawowej nr 4, gdzie rywalizować będą dzieci i młodzież oraz znajdować się będzie się start i meta Biegu Głównego.  Start  XXV Biegu 11 maja.

Impreza ta  wpisała się  w życie nie tylko naszego miasta. I mimo, że mamy trochę czasu, to trwają już intensywne prace organizacyjne. Wtajemniczeni wiedzą, że chodzi o przygotowanie trasy, zapewnienie odpowiednich środków finansowych od sponsorów, zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom. A sporo pracy mają działacze Klubu Sportowego Maratonka, bo to na nich spada najwięcej czynności w okresie przygotowania Biegu Wilka. Na czele Komitetu Organizacyjnego stoi Dariusz Latarowski – Burmistrz Grajewa. Tradycyjnie Patronat Honorowy sprawuje Marszałek Województwa Podlaskiego – Artur Kosicki i Burmistrz miasta.

W ub. roku organizatorzy podjęli decyzję o przeniesieniu biegów dzieci i młodzieży na  boisko lekkoatletyczne przy SP 4. Tam na tartanowej bieżni rywalizacja odbędzie się na dystansach od 100 do 800 m. Bieg Główny na dystansie ok. 10 000 m wystartuje z boiska.  Następnie biegacze pobiegną ul. Konstytucji 3 Maja, chodnikiem ulicy Ekologicznej i skręcą w kierunku Kościoła MBNP na ul. Jana Pawła II (ścieżka pieszo – rowerowa). Następnie pobiegną ścieżką przy ul. Białostockiej do Koszarówki. Tam będzie przy przystanku skręt na ulicę Spacerową i dobieg do ul. Topolowej po której trasa prowadzi do rzeki Ełk gdzie będzie nawrót i powrót na boisko SP4 (z pominięciem Koszarówki). Po raz kolejny będzie też marsz Nordic Walking chodnikiem ul. Ekologicznej na dystansie ok.2 700 m.

Wszystkie informacje regulaminowe znajdują się na stronie www.maratonka.pl  Jak zwykle zgłoszenia przyjmowane są drogą elektroniczną na stronie www.elektronicznezapisy.pl Link znajduje się na stronie www.maratonka.pl. Dzieci i młodzież nie zapisują się. Przychodzą tylko na linię startu.

Taka impreza wymaga wielu ludzi do społecznej pracy. Organizatorzy liczą na wsparcie wolontariuszy. Mogą się oni zgłaszać do pomocy. Pracy nikomu nie zabraknie. Informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 604 55-08-60 (wieczorem) lub pod adresem mailowym: wieje@wp.pl Można też wesprzeć Bieg Wilka finansowo przekazując wpłaty na konto: Bank Spółdzielczy w Szczuczynie Filia w Grajewie 43876810131310499720000010 z dopiskiem XXIV Bieg Wilka. Warto też przekazać przedmioty, które można wykorzystać na nagrody. W zamian organizatorzy zapewniają promocję osób, firm i instytucji, a każda nawet niewielka wpłata pomoże w organizacji imprezy.

Podczas imprezy będą stoiska gastronomiczne i handlowe. Można też będzie postawić stoisko promocyjne. Informacje u Organizatora.

Organizatorzy już dziś przepraszają za utrudnienia dla mieszkańców Osiedla Południa za utrudnienia przy wyjeździe w kierunku ul. Ekologicznej i fragmentu ul. Konstytucji 3 Maja w godzinach 11.00 – 12.30. Tym razem nie będą zamykane ulice, a bieg odbędzie się przy ograniczonym ruchu drogowym. Na całej trasie znajdą się tabliczki informacyjne i będzie zabezpieczenie ze strony odpowiednich służb.  Jednocześnie już dziś zapraszają wszystkich do kibicowania, bowiem emocji jak zwykle nie zabraknie.

Początek „Wilczego Biegania” 11 maja ok. godz. 8.45  na boisku SP 4, ul. Konstytucji 3 Maja23. Przy okazji będą atrakcje kulturalne i sportowo – rekreacyjne.

Działacze Maratonki informują, że jubileusz Biegu Wilka połączony będzie jesienią z obchodami 40 – lecia działalności Klubu.

KS Maratonka