POBIEGALI W SYLWESTRA W GRAJEWIE

10.01.2023

W ostatni dzień 2022 roku blisko 100 osób w różnym wieku z Grajewa i okolic oraz m. in. z Białegostoku, Suwałk, Ełku, Augustowa, Moniek, Kolna wzięło udział w XVI Integracyjnym Biegu Świąteczno – Noworocznym . W tym roku impreza odbyła się pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta.

Uczestnicy rywalizowali w Parku Wolności na dystansach od 100 m do 3 000 m. Ponadto odbył się bieg integracyjny z udziałem niemal wszystkich uczestników.

Dla najlepszych na mecie były upominki i słodkości, które wręczali: burmistrz – Dariusz Latarowski i wiceprzewodniczący Rady Miasta – Wiesław Dembiński. Wszyscy uczestnicy otrzymali dodatkowo okolicznościowe medale. Po biegu czekała też herbata, kawa i gorące kiełbaski. Ponadto tradycyjnie nagrodzono najlepsze stroje w których biegano w Biegu Głównym, a  nagrody otrzymali – Agnieszka Ciukszo i Robert Turowski. W tym roku doceniono też kilkuletnią Hanię Wądołkowską

Po biegu członkowie Maratonki i sympatycy spotkali się w gościnnym MOSiR -ze przy kawie i herbacie i była to świetna okazja do podsumowania minionego roku przez środowisko biegowe.

Organizatorami Biegu byli: Klub Sportowy Maratonka Grajewo, MOSiR Grajewo, Centrum Organizacji Pozarządowych i Grajewskie Centrum Kultury, a bardzo pomogli: Miasto Grajewo, Gmina Grajewo, Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych, Komenda Powiatowa PSP w Grajewie i Hufiec Biebrzański ZHP.

Galeria zdjęć: Grajewo dawniej i dziś.

WJ

WYNIKI:

Klasy 0 i młodsi: Nela Linkowska (Ruda) i Filip Suchodolski (Augustów),

Klasy I – II: Ines Nogal (Kolno) i Błażej Podbielski (Grajewo),

Klasy III – IV: Oliwia Pieńczykowska i Adrian Płochocki (oboje SP 4 Grajewo),

Klasy V – VI: Antonina Szycik (Ełk) i Mikołaj Suchodolski (Augustów),

Klasy VII – VIII: Alan Juszkiewicz i Kinga Mikielska (oboje SP 4 Grajewo).

Bieg Główny:

Kobiety: 1. Emilia Kibitlewska (Suwałki), 2. Sylwia Guzowska (Maratonka Grajewo), 3. Agnieszka Chutkowska (Kolno),

Mężczyźni: 1.  Krystian Kalinowski (AGR Podlasie Białystok), 2. Daniel Bochenko (Brzozowa), 3. Jarosław Czopek (Maratonka Grajewo/Ełk).