POBIEGALI W SYLWESTRA W GRAJEWIE

02.01.2024

W ostatni dzień 2023 roku ponad 100 osób w różnym wieku z Grajewa i okolic oraz m. in. z Białegostoku, Ełku, Kolna wzięło udział w XVII Integracyjnym Biegu Świąteczno – Noworocznym . W tym roku impreza odbyła się pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta.

Uczestnicy rywalizowali w Parku Wolności na dystansach od 150 m do 3 200 m. Ponadto odbył się spacer integracyjny z udziałem niemal wszystkich uczestników i marsz Nordick Wolking. A tradycyjnie na początku wszyscy śpiewali kolędy wraz z zespołem Seniority z Klubu Seniora.

Dla najlepszych na mecie były upominki i słodkości, które wręczali: burmistrz – Dariusz Latarowski i Przewodnicząca Rady Miasta – Halina Muryjas – Rząsa i ich zastępcy. Wszyscy uczestnicy otrzymali dodatkowo okolicznościowe medale. Po biegu czekała też herbata, kawa i gorące kiełbaski. Ponadto tradycyjnie nagrodzono najlepsze stroje w których biegano w Biegu Głównym.

Po biegu członkowie Maratonki i sympatycy spotkali się w gościnnym MOSiR -ze przy kawie i herbacie i była to świetna okazja do podsumowania minionego roku przez środowisko biegowe.

Organizatorami Biegu byli: Klub Sportowy Maratonka Grajewo, MOSiR Grajewo, Centrum Organizacji Pozarządowych i Grajewskie Centrum Kultury, a bardzo pomogli: Miasto Grajewo, Towarzystwo Przyjaciół 9 PSK, Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych, Komenda Powiatowa PSP w Grajewie, Komenda Powiatowa Policji i Hufiec Biebrzański ZHP im. 9 PSK.

Galeria zdjęć: Grajewo dawniej i dziś.

WJ

WYNIKI:

W biegach dziecięcych miejsca na podium zajęli: Zosia Zalewska (Białystok), Hania Wądołkowska (Grajewo), Dominika Ruszczyk(Kolno), Piotr Zieliński, Witold Gutowski, Piotr Mulewski (Grajewo), Ines Nogal, Kornelia Raszczyk (Kolno), Karolina Zalewska (Białystok), Aleksandra Gryczkowska (Rajgród), Dawid Krzyżanowski (Sołki), Julia Pachucka (Białaszewo), Adrian Płochocki (Ruda), Zofia Babul, Antoni Wasilewski(Grajewo), Aleksander Turowski (Sojczyn Borowy).

Bieg Główny:

Kobiety: 1. Magda Dziekońska (Team Parszczyński), 2. Sylwia Guzowska (Maratonka Grajewo), 3. Agnieszka Chutkowska (Kolno Biega),

Mężczyźni: 1.  Krystian Kalinowski (AGR Podlasie Białystok), 2. Łukasz Duchnowski (Team Parszczyński), 3. Jarosław Czopek (Maratonka Grajewo/Ełk).