Tenis stołowy

Tenis stołowy

Trener – Eugeniusz Skibniewski
Sekcja tenisa stołowego istnieje od 2002r.

Najważniejsze osiągnięcia:

  • 2002 – druga liga (szczebel wojewódzki, kobiety)
  • 2004 – 8 miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Kwalifikacyjnym (Katarzyna Skibniewska)
  • 2005 – drużynowy awans kadetek do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży
  • 2011 – mistrzostwo Polski Uczniowskich Klubów Sportowych (klasa 4 i młodsi)
  • 2014/2015 – 13 zawodników z licencją Polskiego Związku Tenisa Stołowego

Głównym celem pracy sekcji jest stworzenie możliwości do aktywnego spędzania wolnego czasu dla dzieci i mieszkańców Grajewa oraz umożliwianie osiągania mistrzostwa sportowego.

Drużyna sekcji MOSiR od wielu sezonów uczestniczy w rozgrywkach III Wojewódzkiej Ligi Tenisa stołowego i sezonie 2014/2015 /Krystian Maciorowski, Marek Krymski, Mateusz Marczykowski, Karolina Budenas, Martyna Efir, Justyna Włóczko, Dawid Kozłowski, Michał Maciorowski, Cezary Przyborowski, Tomasz Chludziński i Dawid Chludziński/ wywalczyła III miejsce i prawo startu w sezonie 2015/2016 w rozgrywkach II Ligi ogólnopolskiej – dla województw podlaskiego i lubelskiego.

Drużyna MLUKS MOSiR Grajewo z III miejsca ligi wojewódzkiej wywalczyła awans do II Ligi Tenisa Stołowego, która rozgrywana jest na szczeblu ogólnopolskim. Zgodnie z podziałem strefowym Polskiego Związku Tenisa Stołowego w Warszawie od sezonu 2015/2016 zawodnicy z Grajewa będą walczyć z drużynami województwa lubelskiego o gry barażowe dające awans  do I ligi.