SYLWESTER W GRAJEWIE NA SPORTOWO

16.12.2022

W Sylwestra w Parku Wolności w Grajewie przy ul. Strażackiej odbędzie się XVI Integracyjny Bieg Świąteczno – Noworoczny. To będzie dobra okazja na sportowo zakończyć mijający 2022 rok.

Dla uczestników przygotowano dystanse od 200 do ok. 3000 m.

Impreza rozpocznie się ok. godziny 9.45 wspólnym śpiewaniem kolęd. Następnie odbędą się biegi dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych. Dla najmłodszych przygotowano kilka dystansów od 200m do 750 m. Po biegach dziecięcych odbędzie się bieg integracyjny dla wszystkich chętnych po parkowych alejkach. Na zakończenie wystartują osoby od 16 roku życia i mają do pokonania ok. 3 000 m. W tym biegu można zejść z trasy po zaliczeniu dwóch okrążeń Parku.

Dla wszystkich przygotowano okolicznościowe medale, słodycze, gorącą herbatę i ciepły posiłek. Mile widziane są przebrania sylwestrowe uczestników. Najlepsze otrzymają specjalne wyróżnienia.

Organizatorami Biegu są: Centrum Organizacji Pozarządowych w Grajewie, Klub Sportowy Maratonka, MOSiR i Grajewskie Centrum Kultury, a współorganizatorzy: Miasto Grajewo, Gmina Grajewo, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej, STRZELEC i PUK.

Po imprezie w hali sportowej MOSiR odbędzie się spotkanie członków KS Maratonka i uczestników biegu.